Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná
Borský Mikuláš

Stolnotenisový klub

Činnosť  Stolnotenisového klubu  Borský Mikuláš v roku 2015

Stolnotenisový klub (STK) Borský Mikuláš reprezentoval našu obec v r. 2015 dvomi družstvami a nadviazal tak na deväťročnú činnosť v Junior Clube Borský Mikuláš.

Jarnú časť súťažného ročníka 2014/2015 klub dohral ešte ako Junior Club a muži sa v 6. lige umiestnili na 7. mieste z deviatich družstiev. Hrali v zložení: Ján Michalica, Vladimír Gašparík, Juraj Májek, Roman Michálek  st., Roman Michálek ml., ktorých dopĺňali žiaci Tomáš Michalica a Marek Drinka.

Žiaci bojovali v 2. lige o popredné umiestnenia, ale nakoniec sa vo veľkej konkurencii umiestnili na 3. mieste. Hrali v zložení: Tomáš Michalica, Marek Drinka, Damián Štefečka a najmladší Matej Drinka (10 rokov). Najlepším hráčom 2. ligy  žiakov bol Tomáš Michalica a rebríčku jednotlivcov vybojoval 1. miesto zo stratou len jediného zápasu. Pekné výsledky dosiahli aj Damián Štefečka, ktorý sa v rebríčku jednotlivcov umiestnil na 11. mieste a Marek Drinka na 13. mieste.

Súťažný ročník 2015/2016 STK opäť reprezentoval dvomi družstvami v tých istých zostavách.  V  jesennej časti sa muži v 6. lige delili o 3. – 5. miesto s družstvami TJ Slovan Šaštín a Byt Centrum Senica. Najvyšší bodový vzostup zaznamenal Ján Michalica, v rebríčku 6. ligy bol na peknom 10. mieste. Žiaci si v jesennej časti súťažného ročníka 2015/2016 polepšili a obsadili 2. miesto. V rebríčku  jednotlivcov 2. ligy vo veľkej konkurencii bol na 1. mieste opäť Tomáš Michalica, ktorý tak potvrdil svoju technickú  vyzretosť a hráčsku vyspelosť. Popri Tomášovi vzrástla výkonnosť aj Marekovi  Drinkovi, ktorý v rebríčku jednotlivcov dosiahol pekné 6. miesto. Polepšil si aj Damián Štefečka, ktorý skončil na 8. mieste. Po dlhšej prestávke sa k stolnému tenisu vrátil aj Dominik Gašpárek, ktorý taktiež prispel k ligovým víťazstvám. Tento kolektív je v žiackych súťažiach posledný ročník a svojim prístupom a výkonmi nám urobili veľkú radosť. Veríme, že na ich úspešné výsledky nadviaže Maťko Drinka, ktorý pri tréningoch a prvých ligových zápasoch so staršími spoluhráčmi naberá dôležité skúsenosti. Mrzí nás, že v našej oblasti nie je súťaž dorastencov ale dúfame, že chlapci budú našu obec reprezentovať aj naďalej v ligových zápasoch mužov.

STK nadviazal na spoluprácu so stolnotenisovým krúžkom Základnej školy Borský Mikuláš pri výchove začínajúcich stolných tenistov. Tu svoje prvé výsledky a ocenenia získal Jakub Tománek a očakávame, že sa k nemu čoskoro pridajú aj žiaci Adam Drinka,  Anetka Vachová, Ondrej Jankovič, Danko Kozánek a ďalší.

Naša stolnotenisová mlaď v roku 2015 reprezentovala obec nielen v lige, ale aj na turnajoch:

v januári na Školských majstrovstvách okresu v stolnom tenise družstiev našu školu reprezentovali žiaci Tomáš Michalica z 8.B, Damian Štefečka z 8.B, Marek Drinka zo 7.B a Matej Drinka z 3.B, ktorí v turnaji družstiev z 11 škôl získali 3.miesto;
v máji na medzinárodnom turnaji o pohár Sekuláčik konanom na ZŠ Sekule, kde medzi 39 súťažiacimi sa Tomáš M. a Damián Š. umiestnili na 5.- 8. mieste;
v decembri  na medzinárodnom turnaji o pohár starostu Moravský Sv. Ján, Tomáš M.  a Damián Š. boli na 5.- 8. mieste a Marek D. na 10. mieste, pričom Marek hral aj finále v súťaži „Útecha“. Jakub Tománek obsadil v kategórii neregistrovaných 3. miesto.

Našim športovcom za úsilie a dosiahnuté výsledky pri reprezentovaní ďakujeme a veríme, že po zlepšení tréningových podmienok porastú aj ich výkony. Poďakovanie taktiež  patrí starostovi  obce Vladimírovi Bízkovi, poslancom obecného zastupiteľstva a vedeniu základnej školy, ktorí podporili celoročný chod nášho stolnotenisového klubu. Ešte raz ďakujeme a týmto chceme prizvať za „zelené stoly“ aj ďalších stolnotenisových nadšencov.