Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná
Borský Mikuláš

SLOVENSKÝ OROL Borský Mikuláš

 

 Slovenský Orol

SLOVENSKÝ OROL

Miestny klub Slovenského Orla v Borskom Mikuláši

 

Vznik

Náš klub sme prvý raz predstavili už v roku 1997, no vtedy sme neboli ešte oficiálne zaregistrovaní (svoju činnosť aktívne vykonával: 28.12.2004 – 19.10.2016).


Druh, typ, zaradenie

Slovenský Orol je občianskym združením, ktoré organizuje telovýchovné, kultúrne a turistické aktivity s dôrazom na kresťanské hodnoty a tradície sv. Cyrila a Metoda.


Ciele

Základným cieľom je rozvoj telovýchovnej, športovej a turistickej činnosti, ktorá je doplnená o kultúrnu, osvetovú činnosť s dôrazom na kresťanskú hodnotovú orientáciu, život s Ježišom a žitie Božieho slova, prijímanie jeden druhého....


Zameranie

Slovenský Orol v Borskom Mikuláši organizuje pre deti a mládež (i dospelých) podujatia zamerané na šport, kultúru a rozvoj kresťanských aktivít. Pripravuje letné tábory v rôznych častiach SR, ČR, Rakúska, Slovinska. Deti a mládež slúžia hrou na hudobných nástrojoch a spevom v Chrámovom liturgickom zbore SILOE v Borskom Mikuláši, inscenujú biblické i svetské príbehy, pripravujú Jasličkové pobožnosti, Mikulášske posedenia, či dokonca Silvestrovské zábavy.


Kooperácia

Hnutie eRko, HCPT Slovakia (postihnuté deti, znevýhodnené deti, deti a mládež zo sociálne slabších rodín), OZ HELPER (práca s postihnutými deťmi a mládežou), HIA Slovakia, Spoločenstvo Baránkovej Krvi (rozvoj duchovnej a religióznej stránky osobnosti), Fórum života (Projekt nenarodených detí), Ústav Pamäti národa (komunistické zločiny v Borskom Mikuláši), Útulky pre ľudí bez domova: De Paul, Mea culpa, Domov pre každého, Útulok Matky Terézie v Bratislave (rozvoz šatstva a hygienických prostriedkov).

 

Kontakt

www.slovenskyorol.sk


 

webygroup

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke.

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

Za obsah zodpovedá
Webmaster


21198129

Úvodná stránka