Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná
Borský Mikuláš

Paulínka Bublinka

Paulínka Bublinka a jej kamaráti.  /4. 3. 2007/
Nikdy ste nepočuli, aby zvieratá hovorili, nepoznali Ježiša ako super hrdinu, nevedeli, čo je pre Boha 1 milión rokov, alebo dokonca nevideli ukrižovanie naživo? Práve deti a mládež z MKSO sa všetky tieto neuveriteľné veci rozhodli ukázať širokej verejnosti o 14. 30 v kinosále Kultúrneho domu Borský Mikuláš pod názvom Paulínka Bublinka a jej kamaráti. Celým popoludním nás sprevádzali moderátori – Radko a Katka, ktorí hneď na úvod pozvali na scénu deti a mládež z MKSO, aby piesňou Super Hero dokázali, že ak žijeme s Ježišom, nepotrebujeme žiadneho Supermana, Batmana... O tom, že i Boh má svoj čas a iný kurz meny na peniaze, nás presvedčila Eliška s Miškom vtipom Večnosť. Ani s deťmi to nie je ľahký oriešok, často sú to rodičia a nie deti, ktoré potrebujú upokojiť. Presvedčil nás o tom vtip – Maťko, kľud!
„Ve dvou se to lépe táhne!“ To je skutočnosť, ktorú dokázali naše najmenšie Orlíčatká v príbehu Paulínka Bublinka, kde najlepší priatelia zostávajú spolu napriek pádom a zlyhaniam, pomáhajú vstať a kráčať ďalej. Ale ani to nie je také jednoduché. Ak nejde ruka v ruke láska s odpustením, zostávajú iba črepiny. K tomu však potrebujeme žiť s Bohom a tešiť sa zo stvorenia, ktoré nám predstavili deti v piesni: Kto stvoril?
Koľkí pribíjame Ježiša každý deň na kríž svojimi výmyslami, neplnením sľubov, záujmom iba vo vhodnom čase, či len tak - ignorovaním. Ježiš však znova a znova prichádza zdvihnúť, vziať nás za ruku a pevne ukryť vo svojom náručí. Neveríte?! Presvedčili by ste sa scénkou Ukrižovaný Ježiš, ktorá rozplakala nielen ľudí v sále, ale i mnohých z nás. Z plaču, no zároveň i radosti, nás opäť vytrhli moderátori, ktorí všetkým poďakovali a vyzvali nás k piesni: Tam, kde matka skláňa hlavu, ktorá bola zároveň vyslovením ĎAKUJEM našej Matke Márii.
Chvála Ti, Ježiš, že si tu pre každého. Nauč nás otvárať náručie aj pre ľudí okolo nás. Amen.

 


 

webygroup

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke.

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

Za obsah zodpovedá
Webmaster


21197939

Úvodná stránka