Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná
Borský Mikuláš

O nás

      Dátum vzniku Domova dôchodcov Borský Mikuláš (ďalej DD) ako rozpočtovej organizácie sa viaže ku dňu 1.8.1994, zriaďovateľom bol Okresný úrad v Senici. Dňom 24.7.1996 nadobudol zriaďovateľskú funkciu Krajský úrad v Trnave a od 1.7.2002 v zmysle zákona 416/2001 Z. z. o prechode niektorých pôsobností z orgánov štátnej správy na obce  je našim zriaďovateľom obec Borský Mikuláš.

        V roku 1993 nevyužité priestory t. j. 2 pavilóny Materskej školy (z celkového počtu 3 pavilóny, 1 pavilón naďalej slúži pre deti) v katastri Borský Peter sa prebudovali na Domov dôchodcov Borský Mikuláš. Hospodársky pavilón slúžil obidvom zariadeniam

Spojením dvoch pavilónov priechodnou chodbou sa vytvoril komplex pod jednou strechou. V rekonštruovaných priestoroch sa vytvorilo osem izieb dvojposteľových (o rozlohe 176 m2), ošetrovňa, izolačná izba, príručná kuchynka, jedáleň, kúpeľňa, sociálne zariadenia, skladové priestory, tri kancelárie, kotolňa.

Areál DD je situovaný mimo hlavných ciest a križovatiek obce, v blízkosti borovicového lesa. DD bol slávnostne  odovzdaný do prevádzky dňa 3. novembra 1994 s kapacitou 16 lôžok.  Prvých obyvateľov privítali zamestnanci domova dňa  8. novembra 1994.

         Život v domove postupne priniesol  rozšírenie kapacity o ďalšie tri miesta nakoľko kladné informácie vychádzajúce od klientov domova  zmenili názor obyvateľov z Borského Mikuláša na  sociálne zariadenie ako také a tak počet záujemcov o umiestnenie sa zvyšoval. V roku 1999 bola zahájená plynofikácia všetkých objektov. Plynofikáciou  hospodárskeho  pavilónu,  ktorá bola ukončená v roku 2001, sa uvoľnili priestory  slúžiace  ako  sklad  tuhého  paliva. Tieto boli v roku 2003 prebudované a vytvorili sa priestory pre úsek administratívy, registratúrne stredisko,  zasadačka – jedáleň zamestnancov,  dielňa pre údržbára. Sťahovanie sa uskutočnilo v mesiaci máj 2003. Uvoľnené priestory kancelárií  boli zrekonštruované v mesiacoch jún až júl 2003  na izby pre nových klientov. Touto stavebnou úpravou sa vytvorili tri nové izby. Celková kapacita je 26 miest. 

 

         Areál, ktorý užívajú  dve zariadenia t. j. Materská škola a DD  (zriaďovateľom  obidvoch zariadení  je  Obec  Borský  Mikuláš)  má  celkovú  rozlohu   6 192 m2,  z toho  je vyčlenená  rozloha  1 026 m2  pre účely  materskej školy. Z rozlohy 5 166 m2  pre DD je zastavaná plocha o rozmere 1 097 m2. Okrem toho sú k dispozícii chodníky s krytou strechou,  ktorých  šírka  je  2,60 m a dĺžka 67 m.

V súčasnosti ubytovacia plocha obyvateľov má rozlohu 238,75 m2, ďalšie plochy, ktoré obyvatelia domova užívajú (jedáleň, spoločenská miestnosť, vestibul, chodby) majú rozlohu 212 m2.  Hospodársky pavilón má plochu o rozlohe 480 m2. Je v ňom umiestnená kuchyňa, samostatný priestor pre prípravu surovín, potravinové sklady. Okrem toho sa v hospodárskom pavilóne nachádza práčovňa,  sušiareň, žehliareň a ako bolo hore spomenuté dve  kancelárie, registratúrne stredisko,  zasadačka – jedáleň  zamestnancov, miestnosť pre údržbára, ďalej kotolňa,  sociálne zariadenia, skladové priestory v počte 2 miestností  pre  potreby  MŠ. Budovy sú prízemné s rovnou strechou.

 

Naše zariadenie je bezbariérové. 


 

webygroup

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke.

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

Za obsah zodpovedá
Webmaster


21067387

Úvodná stránka