Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná
Borský Mikuláš

Dvaja márnotratní – Bratislava

Dvaja márnotratní

 

20. 1. 2008 Dvaja márnotratní – Bratislava


V dnešný deň sa žiaci 6. roč. ZŠ sv. Vincenta de Paul v Bratislave v spolupráci s MKSO Borský Mikuláš rozhodli predviesť divadelné predstavenie pod názvom Dvaja márnotratní, ktoré spolu s Pavlom Tománkom nacvičili počas niekoľkých mesiacov. Výťažok tohto predstavenia venovali na pomoc deťom s rôznym druhom postihnutia. Predstavenie sa začalo sprievodnými slovami miestneho kňaza, vdp. A. Slaninku a ďalej nás už do deja vtiahli samotní herci. Hlavnou myšlienkou deja bolo zmierenie otca so synom a zároveň syna s otcom. Hlavné pasáže boli okrem iného popretkávané aj historkami z domova dôchodcov a úradu práce. Podobne ako na úvod, tak i v záverečnej časti sa ujali slova PaedDr. Pavol Tománek a vdp. August Slaninka, ktorý zároveň vyzval prítomných hostí k diskusii a celý tento večer ukončil modlitbou za všetkých opustených, hľadajúcich márnotratných synov a dcéry.

Inscenáciu Dvaja márnotratní zahrali MK SO v Borskom Mikuláši aj v Šaštíne (13.4.), Smolinskom (27.4.), Trnave(26.4.) a v neposlednom rade aj v Borskom Mikuláši (11.11.2007), kde sa široká verejnosť tešila nielen príjemnému kultúrnemu, ale aj duchovnému zážitku.


 

webygroup

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke.

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

Za obsah zodpovedá
Webmaster


21068010

Úvodná stránka