Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná
Borský Mikuláš

2006

                                                        3. 6. 2006
Deti a mládež zo Slovenského Orla boli pozvaní na veľkolepý
hudobný festival FRANTIŠKÁNSKA ZÁHRADA.
v Skalici, na ktorom sa už druhý rok úspešne prezentovali so svojim chrámovým liturgickým zborom Siloe. „Siloe“ spieval počas sv. omši. Po nej nastupoval fantastický zabávač a kňaz v jednej úlohe.- Talian = Mimo. Ten nás roztancoval a ukázal nám nový druh katechizácie detí – hudbou a pohybom. Počas sv. omše sa k ľuďom prihovorila so svojim svedectvom J. Otočková, ktorú doplnil aj P. Tománek. Ostatní nás držali na modlitbách, O. Flimel na svojich bubnoch. Nech je oslávený Ježiš.

 


16. 07. 2006
„HURÁ“ – je to tu! Cesta na židovský cintorín. Dnes sme si pre deti, mládež i dospelých pripravili bohatý program. Prechádzali sme cez náročnú trasu, museli sme lúštiť záhadný text, tvoriť gymnastiku, plaziť a ktovie ešte čo. – len preto, aby sme videli židovský cintorín. Celá trasa nám trvala tri hodiny. Po krátkej modlitbe a občerstvení sme sa pobrali domov.


  30. 07. 2006
Fascinujúci výlet pod názvom Cyklopúť na Korlátko 2006 odštartovala dlho očakávajúcu turistiku mladých i starých ORLOV na známy vrch Korlátko. V nedeľu po obede sme sa zišli aj s bicyklami pri fare a vyštartovali sme modlitbou na vlakovú stanicu Borský Mikuláš, z ktorej sme sa odviezli do Cérové – Lieskového. Tu sme sa cyklopúťou vybrali k rehoľným sestričkám Sv. Kríža, kde sme sa zoznámili so s. Máriou – Annou. Tá nám vysvetlila históriu ich rádu, zasvätila nás do ich duchovnej problematiky, bohato pohostila. Adorovali sme v kaplnke, kde sme bozkali relikvie bl. s. Zdenky a pomodlili sme sa (večné odpustky). Potom sme zišli dolu do kostolíka a rozlúčili sa. Odtiaľto viedla naša púť na Korlátko. Trvala nám cca. 35 minút. Bol nádherný výhľad. Boh nám doprial pekné počasie, jednu jazdu zadarmo a krásne úsmevy. Bohu vďaka.
02. 09. 2006
„Coš, co sa deje?“ – takto nás privítali moderátori kresťanského festivalu pod názvom „NA VODE“, ktorého sa zúčastnili mládežníci zo spevokolu SILOE, resp. orlíčatká z MKSO v Borskom Mikuláši. Festival sa konal v Českej Republike – priehrada Lučina, dedina Radějov u Strážnice. Festival mal bohatý program, na ktorom okrem orlíčat vystúpili rôzne skupiny zo ZÁHORIA, južných Čiech, ale aj z Anglicka, ako napr. Heaven´s Shore. Kapucíni, na čele so Staenlym, to poriadne rozprúdili. Festival bol na vysunutej hrádzi. Na záver podujatia sme mohli vidieť nádherný balet, či dokonca prekvapujúci ohňostroj. Z našej skupiny povedal, resp. nás predstavil predseda MKSO Borský Mikuláš, svedectvo povedala Júlia Drápalová a po tom, ako sa zahrala „rapová“ scénka o Zvestovaní Panne Márii, sme zaspievali ukazovačku – Jesus your my SUPER HERO. Amen.
20. 08. 2006
„Výletnícka banda – Záruby – Smolenický zámok – Jaskyňa Driny.“
Takto znel náš pracovný názov výletu s deťmi. Keďže na letný tábor nemohli ísť deti, rozhodli sme sa spraviť len dobrodružný výlet. Deti nevedeli o ničom. Na otázky – odkiaľ sme a kam ideme, odpovedali jednohlasne – NEVIEME, podobne na otázku – ako ste sem prišli – odpovedali – LETECKY – i keď sme prišli autom. Najskôr sme sa v aute (lietadle) odfotili, pomodlili a potom sme vyštartovali. Navštívili sme mládež v Zárubách, zagratulovali sme vedúcej ich spoločenstva a našej kamarátke Janke (meniny). Oni nás naučili pieseň (SPIDERMAN, BATMAN, SUPERMAN...). Hneď sme sa s nimi rozlúčili a cestovali sme do miestnej jaskyne (neďaleko nich) – DRINY. Tam nás okúzlila krása Božích rúk. Videli sme nevestu, hrebeň, či dokonca cintorín – mnohé veci nám pripomínali tieto útvary. Z jaskyne DRINY sme sa vybrali spoznávať históriu a kultúru Smolenického zámku. Tam sme sa pofotili, pobláznili a v daždi sme utekali naspäť k nášmu lietadlu. Cestou späť sme sa poďakovali Pánovi za krásne počasie, super nápad... Nech je oslávený Ježiš. Amen.  
 
23. 09. 2006
„Zeleneč, Zeleneč!“ – bolo počuť z pripravovaného futbalového zápasu a vybíjanej, ktoré organizovali síce eRkáči z Trnavy a p. starosta zo Zelenča, ale na ktorom nemohli chýbať ani ORLÁCI z Borského Mikuláša. Celé stretnutie začalo sv. omšou, pokračovalo zápasmi a občerstvením. Našim dievčatám sa nepodarilo získať jedno z popredných miest, o to chlapcom sa podaril unikátny kúsok – prvé miesto. Získali dokonca i pohár – samozrejme „zlatý“. Deti a mládež boli tak nadšené, že svoju výhru niesli ako obetný dar pri sv. omši v Borskom Mikuláši. Nech je oslávený Ježiš. Amen. 
02.12.- 03.12.2006
Deti a mládež z MK SO v Borskom Mikuláši usporiadali na dnešný deň neopakovateľnú inscenáciu o sv. Mikulášovi pod názvom: Ako by vyzeral sv. Mikuláš dnes?
S dobrým úmyslom a predsavzatím vykročili zahrať túto hru aj do detských domovov na Mokrohájskej ulici v Bratislave, ako aj do Detského domova v Malackách. V Bratislave nás privítali vychovávateľky a samozrejme deti – Lucka, Patrik, Kristínka, Martinka a Peťka. Malá Saška bola práve chorá. Orlíčatká zahrali krásnu inscenáciu, po ktorej zavítal medzi nás aj sv. Mikuláš a rozdal darčeky. Na záver sme si zaspievali pre nás známe „ukazovačky“ – Boh ťa miluje, Som moc malý a pod. a s úsmevom na tvári sme odišli do Detského domova v Malackách, kde bolo okolo 40 detí a mládeže. Zážitky a neopakovateľné dojmy nedalali na seba dlho čakať. Deti dojaté darčekmi a my dojatí nimi - poďakavali sme piesňou Ježišovi a odišli sme piatimi tátošmi naspäť do Borského Mikuláša, kde sme rovnakú inscenáciu zahrali na druhý deň po všetkých troch sv. omšiach. Pochválený buď Ježiš Kristus. Amen.  
25. 12. 2006
„Poďme bratia do Betléma...“ Určite všetci poznáte túto pieseň. V našej farnosti sa však slová piesne premenili na skutočnosť. Celý advent sa deti z MKSO pripravovali na jasličkovú slávnosť, aby predviedli, svoje kúsky. Práve dnes nastal dlho očakávaný deň premiéry z inscenovaného príbehu. Deti hrali príbeh dvakrát, vo filiálke Borský Peter a vo farnosti Borský Mikuláš. Samotný príbeh by sa zdal na takéto sviatky paradoxný, to už len preto, lebo v ňom vystupovalo mnoho čertov a tiež sám Lucifer. Hlavnou postavou však bolo skromné dievča, slepé od narodenia. Aj na tomto dievčati by si však čerti radi „zgustli“ svojimi výmyslami. Ešteže máme anjelov, ktorí v pravý čas zasiahli a dievčaťu ukázali ten správny smer, ktorým bol novonarodený Ježiš. Ten zobral všetko do svojich rúk a Lenke daroval zrak. Samozrejme nechýbali ani pastieri, ktorí po dlhom putovaní sa tiež prišli pokloniť Ježiškovi. Na prvý pohľad pekný príbeh, ale čo chcel povedať nám obyčajným ľuďom? Mnohokrát sme aj my „slepí“, aj tu sa nám ponúka Ježiš, aby odstránil závoj z našich očí, aby sa mohol dotknúť našich sŕdc. V týchto dňoch prichádza na svet, aby nám daroval seba. O tom, že aj naše deti sa tešia z tohto daru svedčili aj mnohé básne, či piesne – K Ježiškovi, Plesajte všetci ľudia..., ktorými sa deti poďakovali Ježiškovi. Na záver kňaz udelil všetkým ľuďom požehnanie a my sme znovu mohli skonštatovať, že z detí sú stále lepší a lepší herci... Vďaka Ti Pane, že aj v týchto dňoch kladieš ruky na naše srdce, dávaš nám seba a šancu milovať a byť milovaní. Amen.
31. 12. 2006
„SILVESTER 2006“, aj takýto nápis sme mohli čítať na jednej zo stien prenajatej budovy na ul. 1. mája v Borskom Mikuláši. Tento rok si deti a mládež z MKSO usporiadali silvestrovskú zábavu už nie v priestoroch RKFÚ Borský Mikuláš, ale v spomínanej budove. Vzácnymi hosťami boli: nový správca farnosti T. Kamody so svojou gazdinkou, rodičia a príbuzní detí, samozrejme nechýbali ani členovia Spoločenstva Krvi Baránkovej z Borského Mikuláša.
Všetko sa začalo o 18. 30 hod, kedy naši moderátori – Tonka s Jankom, privítali všetkých prítomných.
Po úvodnej modlitbe sa so svojím talentom podelil Paľko Tománek ml. so svojou hrou na trúbku a piesňou Nesiem vám noviny...
Že dnes robí človeka človekom auto, sme sa presvedčili scénkou – Ferrari. Môže v dnešnej dobe aj kostolník zastúpiť kňaza? Opak je pravdou. O tom nás hravo presvedčil príbeh „pána velebného“ a jeho verného kostolníka, ktorý ľahko ukázal zmenu sviatkov v kalendári. Neuveríte, možno najbližším sviatkom 29. júna bude práve sv. Amálie Prášilovej a Martina Hollého a nebude chýbať ani svadba sv. Petra a Pavla. Ako ukázal výskum silvestrovskej zábavy mnoho rodičov a detí sa navzájom pozná menej ako dlhoročné kamarátky alebo kňaz s gazdinkou. Dôkazom boli otázky na rôzne témy, na ktoré mali „probanti“ odpovedať ÁNO/ NIE a to otočením ping – pong raketiek.
Počas adventu sme veľa hovorili o zvestovaní Panne Márii. Naši herci nám ukázali, že by sa to pokojne mohlo stať aj v 21. storočí. V tomto prípade by prišiel rad na anjela a Máriu, pre ktorých by rap, mobil... nebol problémom. Prečo platiť hodiny tancov navyše? V dnešnom programe bola jedna hodina zdarma. „Tanečnice z USA“ nám všetkým rozhýbali kosti svojimi tanečnými kreáciami. Tí, ktorí si v tomto roku neprečítali vtipy, vôbec nemuseli smútiť, pár nám ich zahrala rodinka Flimelová. V dnešnej materiálnej dobe nie je ľahké upokojiť dieťa, ale horšie to je s upokojením otca dieťaťa. O tom nás presvedčil – „Maťko, kľud!“
Po vyčerpaní všetkých scénok nasledovala ozajstná zábava s úvodným valčíkom a rôznym repertoárom piesní, ktoré si pre nás pripravili naši hudobníci. Čas do 23.30 nám spestrovala príjemná hudba popretkávaná losovaním tomboly. O 23. 30 hod sme sa všetci pobrali do kostola, kde sme mali možnosť komunikovať a prehodnotiť s Ježišom rok 2006.
Nový rok sme začali s požehnaním a vzájomnými prianiami. Pre niektorých zábava pokračovala do 03.00 hod.
Pane, nauč nás aj v tomto roku lásku nielen dostávať, ale aj dávať. Nech je oslávený Ježiš. Amen.

 


 

webygroup

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke.

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

Za obsah zodpovedá
Webmaster


21183341

Úvodná stránka