Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná
Borský Mikuláš

5. výročie príchodu Jána Pavla II. na Slovensko


13.9.2008 5. výročie príchodu Jána Pavla II. na SlovenskoV kalendári sme nalistovali sobotu. Azda posledný teplý víkend končiacich letných dní sa niesol v duchu výročia príchodu Jána Pavla II. na Slovensko. Poslednýkrát k nám tento „svätec“ zavítal v roku 2003.
ERKO v spolupráci s ostatnými združeniami, nevynímajúc ZKSM a Slovenský Orol v Borskom Mikuláši, usporiadal bohatý duchovný i oddychový program na pamiatku tohto svätého muža. Aj naše spoločenstvo detí a mládeže sa v takmer 10 bodovom programe predstavilo s nasledovnými vystúpeniami: incenácia pantomímy Ukrižovaný, piesne: Som moc malý, Keby som bol kengurou, Kto je Pánom džungle, Letovanje, Školkje a pod. Program otvoril gen. vikár Mons. Formánek, ktorý zastupoval arcibiskupa Mons. Stanislava Zvolenského. Celý slnečný a zaujímavý festival sprevádzali mladí moderátori z eRka. Naučili sme sa aj nové piesne, napr. Na jazere je veľká búrka, rapovú pieseň I say YES, ale aj nové druhy tancov, napr. Žiarovkový tanec a pod.
Tesne pred sv. omšou prišiel Mons. Stanislav Zvolenský a naše deti mi odovzdali prekrásny ručne maľovaný obrázok, na ktorom bol stvárnený Ján Pavol II. ako objíma dieťa v náručí. Arcibiskup bol milo prekvapený a tešil sa, že nás prišlo tak veľa z Borského Mikuláša. Po zapózovaní na spoločnej fotke s arcibiskupom sme sa pobrali na svojich šiestich tátošoch domov. Buď pochválený Ježiš Kristus. Amen.


 

webygroup

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke.

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

Za obsah zodpovedá
Webmaster


21067461

Úvodná stránka